Blue Grotto w wietrzny dzień / Blue Grotto on a windy day

Na Blue Grotto wybraliśmy się w przedostatni dzień naszego pobytu na Malcie. Było ciepło, ale wietrznie. Zrobiliśmy sobie miły spacerek z miejscowości Qrendi podziwiając po drodze miejscową architekturę.

The day before our departure from Malta, we decided to see Blue Grotto. It was a sunny but windy day. We had a nice walk from place called Qrendi admiring local architecture on our way down.

dsc01611

dsc01610

dsc01616

Na miejscu, ku naszemu rozczarowaniu, z powodu wzburzonych fal, wszystkie łodzie zostały wyciągnięte na brzeg… Wiedzieliśmy, że od strony morza cudownej groty nie zobaczymy. Zostało nam pójść wybrzeżem w górę, aby zobaczyć ją choć z lądu.

To our huge disappointment, all of the boats were taken out of the sea at the wharf as the waves were too high. We knew straight away that we won’t be able to see the grotto from the water side. He had to walk along the coast to at least see it from the land.

dsc01620

dsc01627

dsc01619
Wszechobecne maltańskie kotełki. 

dsc01617

dsc01628

Na samej górze klifu, niedaleko przystanku autobusowego znajdował się punkt widokowy na nią, niesamowitą Niebieską Grotę, która chyba zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie niż Azure Window na Gozo.

On top of the cliff, just by the bus stop, there was a viewing point where you could see it, the amazing Blue Grotto. Personally, it was the most beautiful place I have seen in Malta,

dsc01633-edit

Advertisement

8 thoughts on “Blue Grotto w wietrzny dzień / Blue Grotto on a windy day

  1. Powiem Ci, że ostatnie zdjęcie wymiata – wygląda to mega. I jak pomyślę, przez ile setek tysięcy lat się tworzyło – to aż ściska w dołku. Pięknie jest na Malcie! Przypomina mi się Grecja 🙂 Musze usiąść do postów, może w końcu ogarnę i Grecję 😛 Buziaki! :*

    Like

  2. Juz niebawem bedziemy mialy okazje sie przekonac na wlasne oczy jak wyglada Malta, mam nadzieje ze nie bedzie tak wiało jak podczas twojego pobytu i uda nam sie tez przywiezc ładne fotograficzne wspomnienia 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s