The way from Aberystwyth to Devil’s Bridge leads through gorgeous, green hills.
//
Z Aberystwyth do Devil’s Bridge wiedzie przpiękna droga przez zielone pagórki i dolinki.
Devil’s Bridge is a village in Ceredigion, Wales. Above the River Mynach on the edge of the village is the unusual road bridge from which the village gets its English name. There is a legend that the bridge was built by a devil. It is also known as the Three Bridges.
//
Devil’s Bridge (Diabelski Most) to nazwa wioski znajdującej się w okręgu Ceredigion, w Walii. Ponad przepływajaca przez skraj wioski, górską i dziką rzeką Mynach, znajduje się niezwykły most, od którego pochodzi angielska nazwa wioski (po walijsku Pontarfynach). Legenda mówi, że zostal zbudowany właśnie przez “rogatego”. Most zwany jest również : “Trzema mostami”, gdyż w rzeczywistości są to trzy mosty, położone jeden na drugim.
There are two Nature Trails, each on both sides of the bridge.The first one, shorter and easier is a 10 min walk down to the river. You can enjoy an amazing view of the bridge, large pot holes carved by the river into the rock. To get to that side of the bridge, you need to pay £1 per person at the top gate.
//
Po obu stronach mostu znajdują sie dwa szlaki. Pierwszy, krótszy i łatwiejszy, to właściwie 10 minutowe zejście w dół, ku rzece, aby móc podziwiać niesamowite żłobienia w skale, oraz potrójny most od dołu. Wejście kosztuje £1 od osoby i trzeba zapłacić, przechodząc przez specjalną bramkę (prawie jak do toalety).

The second trail, The Waterfalls Trail, is about 45 min walk through the wooded gorge where you can admire 300ft waterfalls and enjoy peacefulness of nature. There are many interesting points on the way as 100 steps Jacob’s Ladder, old circular bridge and Robber’s Cave. The admission cost is £3.75 per adult and £2 per child above 5 y.o.
//
Drugi szlak, Szlak Wodospadów, to podobno szlak mnichów. Trwa okolo 45 min, w zależności od kondycji, a podczas zejścia możecie zobaczyć spektakularne, prawie 100 metrowe wodospady oraz chłonąć spokój i ciszę tego miejsca. Po drodze zejdziecie również “Drabiną Jakuba”, 100 stopniowymi schodami, przejdziecie przez stary półokrągły mostek, a w drodze na górę możecie przystanąc w “Jaskini Grabieżców”. Wstęp na szlak kosztuje £3.75 od osoby dorosłej i £2 za dziecko powyżej 5ciu lat.


I must say that I loved it. The walks, birds and mossy rocks. I would do it again. However, I found it quite hard to take pictures in that uneven lighting conditions. I just hope that the ones I edited, will encourage you to visit that magical place.
//
Muszę powiedzieć, ze bardzo podobała mi się wędrówka po tych szlakach. Zwłaszcza wszechobecna zieleń i ptactwo. Poszłabym chętnie ponownie. Dość trudno robiło mi się zdjęcia w tamtych warunkach, cienie mieszały się z przebijającym pomiędzy liśćmi słońcem. Mam jednak nadzieję, że to co powstało zachęci was do odwiedzenia tego magicznego miejsca.
To jakoś nadbudowywano te mosty stopniowo?
LikeLike
Tak, jeden nad drugim. Pierwszy powstał już około XII wieku.
LikeLiked by 1 person
Piękna okolica, kiedyś jechałam przez Snowdonię w Walii, byłam pod ogromnym wrażeniem natury 🙂
LikeLiked by 1 person
Trzy mosty, ale wygląda jakby tylko ta najwyższa kondygnacja nadawała się do użytku. Ciekawe jaka była prawdziwa geneza powstania tej budowli
LikeLike
Pierwszy most został zbudowany w XII wieku, aby ułatwić drogę przeprawiającym się tamtędy mnichom i kupcom. Oczywiście legenda mówi, że zbudował go sam diabeł, ale wiadomo jak to jest z legendami 😉
LikeLike
Takie mosty z historią i legendą mają w sobie bardzo dużo uroku. Ja też znam jeden most we Włoszech, do budowy którego przyczynił się sam diabeł :-).
LikeLiked by 1 person
Ja też gdzieś o jakimś słyszałam. Myślę, że w pewnym okresie diabeł bzł dość popularną postacią 😉
LikeLike
“Trzy mosty” to interesujące zjawisko, również jestem ciekawa historii tego miejsca 🙂
Szlak Wodospadów wygląda bardzo zachęcająco, prawie 100-metrowe wodospady muszą robić niemałe wrażenie na odwiedzających to miejsce! 🙂
LikeLike