Lumiere, londyński festiwal światła.

To pierwsza taka impreza w Londynie. Od 14 do 17 stycznia, miasto rozświetliło się wielobarwnymi neonami. Artyści prześcigali się w pomysłach, jak tu zaskoczyć wybredną publiczność, ale czy im się to udało?

DSC00787page

Chyba tak. W sobotę, ze względu na ilość odwiedzających, niektóre instalacje zostały wyłączone, ze względów bezpieczeństwa a przy King’s Cross, ludzie zostali odesłani w inne miejsca.

DSC00792

My naszą wędrówkę przez miasto zaczęłyśmy przy Leicester, pózniej Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Regent Street (z przystankiem w pubie na rozgrzewające winko), Carnaby i Oxford Street.

 

DSC00802

DSC00804

Cieszę się, że nie wybrałam się na ten event z rodziną, gdyż odległości były spore, tłumy ogromne i niemiłosierne zimno. Zaczął nawet padać śnieg! Podsumowując, uważam, że wydarzenie, jak najbardziej godne zobaczenia, ale niekoniecznie z małymi dziećmi. Więcej o imprezie tutaj.

DSC00808

Advertisement

5 thoughts on “Lumiere, londyński festiwal światła.

  1. Widziałam to wydarzenie u jednej z londyńskich vlogerek na snapchacie i zastanawiałam się, co to jest. Bardzo chciałabym kiedyś to zobaczyć. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s