Ósvör, Bolungarvik, Iceland – Maritime Museum / Muzeum Rybołóstwa w Bolungarviku, Islandia

Staying over in Isafjordur we had a plan to go through the mountains and see Dynjandi waterfall. Unfortunately the snow storm cought us on the way and some road service people turned us back as it wasn’t safe to follow the road. We had to think of a plan B. My housband’s brother advised us to go and see Ósvör. It is a reconstruction of a 19th century fishing station, just a stone throw from Isafjordur. We didn’t have a chance to see it inside as is only open from June-August but still it was lovely to see those traditional grass covered houses sitting on the shore of a fjord.

//

Pozostając na kilka dni w Isafjordur postanowiliśmy przejechać przez góry do wodospadu Dynjandi. Niestety po drodze złapała nas burza śnieżna i drogowe służby porządkowe zawróciły nas z powrotem,gdyż dalsza jazda byłaby niepezpieczna. Musieliśmy opraować plan B, przynajmniej dopóki trwało załamanie pogody. Szwagier wysłał nas zatem do muzeum w Bolungarviku. Ósvör jest zrekonstruowaną XIX-to wieczną osadą rybacką, niedaleko Isafjordur, na Fiordach Zachodnich. Niestety nie mieliśmy szczęścia obejrzeć muzeum od środka, gdyż jest otwarte tylko od czerwca do sierpnia. Nie mniej jednak, widok tych porośniętych trawą, tradycyjnych domostw zrobił na nas duże wrażenie.

DSC08795
DSC08811

DSC08815
A snowstorm on the way to Dynjandi. / Burza śnieżna po drodze do Dynjandi.

DSC08822DSC08734

 

DSC08732
Drying fish. / Suszarnia ryb

DSC08740

 

DSC08742

Later in the evening we went to another little town nearby, Suðureyri,  to have a soak in hot pools. There wouldn’t be anything exciting in that but it was actually snowing and we were outdoors! 🙂

//

Tego samego dnia wieczorem pojechaliśmy do pobliskiego miasteczka Suðureyri, na kąpiel w gorących basenach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na głowy padał nam śnieg! 🙂

11222475_915557178487613_1018837589650342430_n

Advertisement

16 thoughts on “Ósvör, Bolungarvik, Iceland – Maritime Museum / Muzeum Rybołóstwa w Bolungarviku, Islandia

  1. Ja też nie dotarłem nad fiordy zachodnie, ale cóż, człowiek musi dokonywać wyboru, naprawdę nie da się zrobić wszystkiego i wszędzie 🙂 Co nie zmienia faktu, że z chęcią wrócę, bo każdy wpis o Islandii sprawia, że chcę ponownie tam polecieć!

    Like

  2. Islandia to jest coś co mi się marzy od dłuższego czasu. Niestety bez skutku (na razie). Mam oko na tanie loty tam i ufam, że w końcu się przydarzą. Także troszkę zazdraszczam takiej wycieczki. By się chociaż trochę pocieszyć, przyznam, że też troszkę pojeździłam w 2015 🙂 Fajne zdjęcia!

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s