Cotswolds – sposób na udaną majówkę / Cotswolds ideal weekend

Cotswolds to rozległy pagórkowaty teren w południowo-środkowej Anglii, szeroki na 40 km i długi na 145km. Można zobaczyć tam nie tylko cudne wapienne wzgórza, ale również zabytki i liczne pozostałości dziedzictwa kulturowego. W ten weekend wybraliśmy się zobaczyć głównie wioski, które można znaleźć na każdych pocztówkach z Cotswolds.

//

Cotswolds is an area in south central England, 90 miles long and 25 miles wide. You can see there lovely rolling hills and many heritage sites. Last weekend we went to Cotswolds to see the tiny, landmark villages, present at every postcard from that area.

DSC01792

Hidcote Bartrim

DSC01788

Z Hidcote pojechaliśmy zobaczyć neogotycką Broadway Tower, która została zbudowana w 1797 roku.

DSC01800

W środku, oprócz zbiorów historycznych znajduje się pokój poświęcony “dobru narodowemu” Williamowi Morrisowi 😉 a z platformy widokowej rozpościera się widok na całe Cotswolds i sarenki!

DSC01806

DSC01810

DSC01801

Stamtąd ruszyliśmy do Bourton-on-the-Water, gdzie najpierw nad rzeką zjedliśmy rybę z frytkami a później zwiedziliśmy muzeum motoryzacji.

DSC01812

DSC01819

DSC01830

DSC01831

Na koniec zostawiliśmy sobie Bibury, urocze miasteczko z XVIII wieku, które zobaczyłam kiedyś na zdjęciach u znajomych i od tamego czasu chciałam je odwiedzić!

DSC01858

DSC01834

DSC01837

DSC01860

DSC01862

Jak widzicie Anglia, to nie tylko Londyn. Mam wrażenie, że wlaśnie, to co poza nim, to prawdziwa Anglia. Czasem warto pojechać kawałek “za miasto”, żeby złapać oddech w pięknym otoczeniu i zieleni.

 

Advertisement

11 thoughts on “Cotswolds – sposób na udaną majówkę / Cotswolds ideal weekend

      1. Jeździliśmy po okolicy i po małych miejscowościach. Świat jest jednak czasem taki mały! 🙂 Ściskam i udanego weekendu, znów długi – pewnie masz jakieś fajne plany wycieczkowe 🙂

        Like

  1. Miałem okazję mieszkać w Bath przez 2 lata. Cotswolds to piękna kraina. Też pisałem kiedyś o niej u siebie na blogu – chyba nawet mamy bardzo podobne zdjęcie główne 🙂 Pozdrawiam!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s