Wyprawa do Castelo de Silves

Please have a look at the photos of our visit to a picturesque, little town of Silves in Algarve, Portugal.

 

Tego dnia zdecydowaliśmy się pojechać do miasteczka z dala od wybrzeża. Po przeczytaniu kilku opisów w przewodniku, wybór padł na Silves, na północ od Lagoa. Znajduje się tam zamek, a zamki, to my kochamy całą rodziną. W opcji nawigacji ustawiliśmy najkrótszą trasę, mając nadzieję, że poprowadzi nas przez bardziej urokliwe zakątki niż autostrada A22. I tak też się na szczęście stało.

Jechaliśmy wąskimi uliczkami, pomiędzy prywatnymi posesjami, często ogrodzonymi kamiennym murem, pomiędzy polami z rozstawionymi szklarniami oraz gajami pomarańczowymi.

Te ostatnie można już było wyczuć z daleka. Jeszcze ich nie widząc,  na znajomy aromat przepełniający powietrze, uśmiech od razu wykwitł mi na twarzy. Kto raz poznał ten oszałamiający zapach kwiatów pomarańczy, ten nigdy nie będzie w stanie go zapomnieć.

Po kolejnych paru minutach jazdy, na wzgórzu przed nami, ukazał się Castelo de Silves z sąsiadującą katedrą o tej samej nazwie (Se Catedral de Silves).

DSC03240

Wstęp do zamku to koszt 2.80 Eur od dorosłego i 1.40 Eur ulgowy. Wewnątrz murów jest też kawiarnia, gdzie można pociechom zamówić lody (dla ochłody 🙂 ) W tym miejscu może przerwę natrętny potok swoich słów i pozwolę Wam na osobiste, wzrokowe doznania, tego, co poniekąd sami ujrzeliśmy. Samo miasteczko jest wielce urokliwe i warto je zwiedzić.

DSC03244

silves2

 

DSC03246

Zachwyciły mnie budynki obłożone różowymi azulejos.

DSC03257

DSC03259

DSC03252
Se Catedral de Silves

silves

 

 

 

 

Advertisement

2 thoughts on “Wyprawa do Castelo de Silves

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s