Mdina w świetle zachodu / Mdina at sunset

Do Mdiny dotarliśmy już wieczorem, dlatego jedynymi otwartymi budynkami były głównie restauracje. Jakoś nieszczególnie mi to przeszkadzało, nie lubię tłumów, a w ten sposób mogliśmy na spokojnie poprzechadzać się po tych cudnych, wąskich uliczkach.

We reached Mdina in the evening, so the only buildings that were still open, were restaurants. I didn’t mind as I don’t like overcrowded places and we could have all these lovely, narrow streets for ourselves.

Kiedyś wspominałam, że Mdina przypomina mi Dubrovnik. To chyba te piękne budowle z piaskowca oraz wiszące w alejkach latarenki. Momentami doświadczałam swoistego Deja vu. Nie mogłam się powstrzymać od fotografowania tych wszystkich masywnych budynków, którym zachód słońca dodawał niesamowitego ciepła.

I mentioned before that Mdina reminds me of Dubrovnik. It seems to have similar limestone buildings and little lanterns hanging off the walls in the alleyways. I couldn’t stop taking pictures of all those grand buildings illuminated by the warmth of the sunset.

DSC01328

DSC01331
Katedra św. Pawła / St. Paul’s Cathedral

DSC01342

Z murów obronnych Mdiny można dojrzeć położoną nad morzem stolicę,Valettę

From the fortifications, you can see as far as to Valletta, the capital city of Malta.

DSC01340.jpg

DSC01353

 

DSC01332

DSC01350

Nie wiem, jak wam, ale z wszystkich maltańskich miast, które widziałam, Mdina podobała mi się najbadziej. Chętnie bym do niej wróciła. W następnym będzie o turystycznej atrakcji, która zarówno nam, jak i dzieciom bardzo przypadła do gustu, a mianowicie Popeye Village! 🙂

In my opinion, Mdina is the prettiest of all the Maltese towns we’ve seen. In my next post I’m going to write about the tourist attraction, us and our children really enjoyed – Popeye Village 🙂

DSC01362
Popeye Village

 

 

Advertisement

7 thoughts on “Mdina w świetle zachodu / Mdina at sunset

  1. Ależ bym się wybrała … ostatnio dwa lata temu byłam w tych okolicach i cóż … cudnie było. Ale w tym roku muszę kontrolować finanse więc “nacieszam się” Twoimi zdjęciami 😀 Pozdrawiam!!!

    Liked by 1 person

  2. Wow, co prawda nazwa kojarzy mi się ze słowem mydlina (to chyba przez ten brak samogłoski pomiędzy m i d ;P) Ale zdjęcia śliczne. Na ostatnim zdjęciu wioski Popeye (od tego Popeye z kreskówki? :P) zauważyłam ciekawe formacje skalne (jakieś zalążki rafy?) w wodzie. Mam zboczenie na tym punkcie i już wiem, że leciałabym po butlę z tlenem i chciała tam nurkować 😀 Pozdrawiam ciepłO! 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s